Nyheter

FRYD på Stamvegen 13.-17. februar

FRYD ble urframført i Vangskyrkja under Vossajazz i 1997 og utgitt på cd året etter (Vossa Jazz Records). Vi er svært glade for å kunne tilby publikum på Vestlandet et gjenhør med denne vakre samlingen salmer og folkemusikk, presentert av et lag improvisasjonskunstnere i særklasse:

Berit Opheim (vokal), Per Jørgensen (trompet/vokal), Bjørn Kjellemyr (bass) og Sigbjørn Apeland (trøorgel).

 

 

 

Turnérute:

13. feb: Kabuso, Øystese kl 19.00

14. feb: Stord vg skole, konsertsalen kl 19.30

15. feb: Kulturkirken Skåre, Haugesund kl 19.30

16. feb: Bømlo Kulturhus

17. feb: Vangskyrkja, Voss kl 19.00

Fra forsiden

Nyheter

KK i 80!

Neste uke er det Knut Kristiansen Kvartett som har gleden av å spille fire konserter i verdens vakreste landsdel. De kommer til Stavanger, Haugesund, Bergen og Skei i Jølster. Kjenner du ikke KK? Da må du lese dette!

Nyheter

Nyjazz og Skoddajazz

I helgen, 4.-5. september, arrangerer studenter fra Griegakademiet jazzfestival på Bergen Kjøtt - Nyjazzfestivalen. I Stavanger setter studenter fra jazzlinjen opp konsertenserien Skoddajazz på Folken. Dogmode (på bildet) spiller både på Nyjazzfestivalen og Skoddajazz.

Meld deg på vårt nyhetsbrev