Oversikt over band/artister som har spilt på Nutshell

2006 (Bergen, Voss, Balejazz):

  • In The Country
  • Susanna & The Magical Orchestra
  • Berit Opheim

2007 (Bergen):

  • Art Directors (Guro Skumsnes Moe)
  • Åsne Walland Norli/Morten Mølster/Eivind One Pedersen)
  • Dag Arnesen

2008 (Bergen, Rosendal, Haugesund, Stavanger):

  • Ivar Kolve
  • Albatrosh
  • Bugge Wesseltoft
  • Tore Brunborg Trio
  • Hilde Marie Kjersem Band

2009 (Bergen):

  • Kjetil Møster
  • Sidsel Endresen/Håkon Kornstad
  • Nils Økland

2010 (Bergen):

  • Frøy Aagre
  • 1982
  • Mari Kvien Brunvoll

2011 (Bergen):

  • Mads Eilertsen Trio
  • BMX m/ Per Jørgensen
  • Electric Pansori
  • Trygve Seim/Andreas Utnem

2012 (Bergen):

  • Eyolf Dale
  • Lord Kelvin
  • Mari Kvien Brunvoll

2013 (Bergen & Øygarden/Fjell):

  • Mads Eilertsen/Thomas Dahl/Olavi Louhivuori
  • Karl Seglem Kvartett
  • Nils Økland & Sigurd Apeland
  • Chili Vanilla
  • Moskus
  • Hanna Paulsberg Concept

2014 (Bergen & Hardanger):

  • Cortex
  • Bushman’s Revenge
  • Eivind Austad Trio
  • Cirrus
  • Ballrogg
  • Håkon Kornstad
  • Arve Henriksen & Terje Isungset
  • Marius Neset Quartet

2015 (Bergen & Hardanger):

  • Kirsti Huke/Ola Kvernberg/Erik Nylander
  • Equinox
  • Christian Wallumrød
  • Gard Nilssen Acoustic Unity
  • Thomas Strønen – Time is a Blind Guide (Nattjazz)
  • Daniel Herskedal – Slow Eastbound Train (Nattjazz)
  • Orter Eparg
  • Nina & the Butterfly Fish
  • Erlend Apneseth Trio
  • Hayden Powel Trio

2016 (Bergen & Hardanger):

  • Steinar Raknes Quartet
  • Morten Qvenild HyPersonal Piano
  • Hedvig Mollestad Trio & Mads Gustafsson
  • Svein Olav Herstad Trio
  • Hilde Marie Holsen
  • Stein & Mari

2017 (Bergen & Hardanger):

  • 1982
  • Maja Bugge
  • SKRAP
  • Trygve Seim
  • Thomas Dahl & The Court
  • Erlend Slettevoll Trio
  • Ståle Storløkken
  • Team Hegdal

2018 (med-kurator Gard Nilssen – Nattjazz/Bergen & Voss):

  • ØYUNN
  • Bounce Alarm
  • Erland Dahlen
  • Rune your day
  • Dag Arnesen Trio
  • André Roligheten 4
  • Håvard Wiik Trio
  • Terje Isungset/Maria Skranes ICE
  • Hanna Paulsberg Concept m/ Magnus Broo

2019 (med-kurator Hanna Paulsberg – Nattjazz/Bergen & Hardanger):

  • Jørgen Mathisens Instant Light
  • Building Instrument
  • Hegge
  • Ellen Andrea Wang
  • Streifenjunko
  • Tanaka/Lea/Strønen
  • Signe Emmeluths Amoeba

2020: Avlyst pga pandemi 

2021 (med-kurator Ole Morten Vågan – Sildajazz/Haugesund):

  • FINITY
  • Megalodon Collective
  • Waldemar 4 (Trygve Fiske)
  • KALLE
  • Stein Urheim
  • Øyvind Dale Trio
  • Maja Ratkje

2022 (med-kurator Anja Lauvdal – Nattjazz/Bergen, Oksen & Hardanger):

  • Mette Rasmussen Trio North
  • Dag Arnesens Ny Ny Bris
  • Nils Økland/Sigbjørn Apeland
  • Veslemøy Narvesens We don’t imagine anymore
  • Ayumi Tanaka/Kristoffer Berre Alberts/Dag Magnus Narvesen
  • Helga Myhr
  • Voice & Strings & Timpani

2023 (med-kurator Martin Myhre Olsen – Nattjazz/Bergen & Voss):

  • Marthe Lea Band
  • Aleksander Aga Røynstrand
  • Kjetil Mulelid Trio
  • Lilja
  • Anja Lauvdal & Ola Høyer
  • Team Hegdal m/ Hanna Paulsberg
  • Benedicte Maurseths Hárr
  • Aksel Røed & Magne Thormodsæter

2024 (med-kurator Hedvig Mollestad): TBA

Respektive festivalkonserter kommer i tillegg.

Oversikt pdf:

Fra forsiden

Nyheter

«Under Bakken» til Vossa Jazz

Konsertforestillingen ble bestilt til Sildajazz for 2 år siden og er laget for barn mellom 5 og 10 år. Her blir ny musikk rammet inn av en visuell ramme som gir fantasifulle og levende bilder av livet under bakken. Nå gleder vi oss til en ny visning lørdag 23. mars.