Oversikt over band/artister som har spilt på Nutshell

2006 (Bergen, Voss, Balejazz):

  • In The Country
  • Susanna & The Magical Orchestra
  • Berit Opheim

2007 (Bergen):

  • Art Directors (Guro Skumsnes Moe)
  • Åsne Walland Norli/Morten Mølster/Eivind One Pedersen)
  • Dag Arnesen

2008 (Bergen, Rosendal, Haugesund, Stavanger):

  • Ivar Kolve
  • Albatrosh
  • Bugge Wesseltoft
  • Tore Brunborg Trio
  • Hilde Marie Kjersem Band

2009 (Bergen):

  • Kjetil Møster
  • Sidsel Endresen/Håkon Kornstad
  • Nils Økland

2010 (Bergen):

  • Frøy Aagre
  • 1982
  • Mari Kvien Brunvoll

2011 (Bergen):

  • Mads Eilertsen Trio
  • BMX m/ Per Jørgensen
  • Electric Pansori
  • Trygve Seim/Andreas Utnem

2012 (Bergen):

  • Eyolf Dale
  • Lord Kelvin
  • Mari Kvien Brunvoll

2013 (Bergen & Øygarden/Fjell):

  • Mads Eilertsen/Thomas Dahl/Olavi Louhivuori
  • Karl Seglem Kvartett
  • Nils Økland & Sigurd Apeland
  • Chili Vanilla
  • Moskus
  • Hanna Paulsberg Concept

2014 (Bergen & Hardanger):

  • Cortex
  • Bushman’s Revenge
  • Eivind Austad Trio
  • Cirrus
  • Ballrogg
  • Håkon Kornstad
  • Arve Henriksen & Terje Isungset
  • Marius Neset Quartet

2015 (Bergen & Hardanger):

  • Kirsti Huke/Ola Kvernberg/Erik Nylander
  • Equinox
  • Christian Wallumrød
  • Gard Nilssen Acoustic Unity
  • Thomas Strønen – Time is a Blind Guide (Nattjazz)
  • Daniel Herskedal – Slow Eastbound Train (Nattjazz)
  • Orter Eparg
  • Nina & the Butterfly Fish
  • Erlend Apneseth Trio
  • Hayden Powel Trio

2016 (Bergen & Hardanger):

  • Steinar Raknes Quartet
  • Morten Qvenild HyPersonal Piano
  • Hedvig Mollestad Trio & Mads Gustafsson
  • Svein Olav Herstad Trio
  • Hilde Marie Holsen
  • Stein & Mari

2017 (Bergen & Hardanger):

  • 1982
  • Maja Bugge
  • SKRAP
  • Trygve Seim
  • Thomas Dahl & The Court
  • Erlend Slettevoll Trio
  • Ståle Storløkken
  • Team Hegdal

2018 (med-kurator Gard Nilssen – Nattjazz/Bergen & Voss):

  • ØYUNN
  • Bounce Alarm
  • Erland Dahlen
  • Rune your day
  • Dag Arnesen Trio
  • André Roligheten 4
  • Håvard Wiik Trio
  • Terje Isungset/Maria Skranes ICE
  • Hanna Paulsberg Concept m/ Magnus Broo

2019 (med-kurator Hanna Paulsberg – Nattjazz/Bergen & Hardanger):

  • Jørgen Mathisens Instant Light
  • Building Instrument
  • Hegge
  • Ellen Andrea Wang
  • Streifenjunko
  • Tanaka/Lea/Strønen
  • Signe Emmeluths Amoeba

2020: Avlyst pga pandemi 

2021 (med-kurator Ole Morten Vågan – Sildajazz/Haugesund):

  • FINITY
  • Megalodon Collective
  • Waldemar 4 (Trygve Fiske)
  • KALLE
  • Stein Urheim
  • Øyvind Dale Trio
  • Maja Ratkje

2022 (med-kurator Anja Lauvdal – Nattjazz/Bergen, Oksen & Hardanger):

  • Mette Rasmussen Trio North
  • Dag Arnesens Ny Ny Bris
  • Nils Økland/Sigbjørn Apeland
  • Veslemøy Narvesens We don’t imagine anymore
  • Ayumi Tanaka/Kristoffer Berre Alberts/Dag Magnus Narvesen
  • Helga Myhr
  • Voice & Strings & Timpani

2023 (med-kurator Martin Myhre Olsen – Nattjazz/Bergen & Voss):

  • Marthe Lea Band
  • Aleksander Aga Røynstrand
  • Kjetil Mulelid Trio
  • Lilja
  • Anja Lauvdal & Ola Høyer
  • Team Hegdal m/ Hanna Paulsberg
  • Benedicte Maurseths Hárr
  • Aksel Røed & Magne Thormodsæter

2024 (med-kurator Hedvig Mollestad): TBA

Respektive festivalkonserter kommer i tillegg.

Oversikt pdf:

Fra forsiden

Nyheter

Nutshell 2024

4 dager, 7 konserter og 30 gjester, hvorav halvparten booker for internasjonale klubber og festivaler.