Nyheter

Bergen Big Band med Jens Wendelboe og Miss Tati

Velkommen til en klassisk storbandmatiné med en av norges ledende arrangører og vår egen souldronning.

Jens Wendelboe er en allsidig musikkmann av ypperste klasse, som til daglig holder til i New York. Han komponerer, arrangerer, dirigerer og spiller. Selv om Jens Wendelboe nå bor og virker i USA, er han også et kjent fjes for nordmenn flest. Sist så vi han som kapellmester på «mens vi venter» på lille juleaften, han er fast mentor i sjangeren storband på Stjernekamp og har blant annet vært prosjektdirigent for KORK. Han har spilt med mange verdensstjerner og er fast trombonist i Blood, Sweat & Tears. Nå kommer han til Bergen i forbindelse med Wendelboe Big Band Battle og med kofferten full av musikk til Bergen Big Band.jernswendelboe3

 

Miss Tati er tidligere blitt omtalt som Bergens soul-prinsesse. Engelen mente imidlertid etter fjorårets Nattjazz-konsert at hun da var klar for droning-tittelen. Siden sist har hun økt konsertvirksomheten utenfor Bergen, hun er blant annet en av artistene det knytter seg høyest forventninger til på årets Bylarm. Nå skal vi få høre henne i en klassisk storband-sammenheng, hvor hun skal synge et knippe låter som Jens Wendelboe har tatt med seg.

Miss-Tati

Bergen Big Band er et av landets ledende storband og har, som navnet tilsier, base i Bergen. Det er tett mellom de musikalske høydepunktene i storbandets snart 25-årige historie, og de har spilt med en rekke storheter fra inn- og utland. Hvert år gjør de en matiné-konsertserie på USF Verftet med ulike komponister og arrangører. Denne konserten er kommet i stand i samarbeid med prosjektet Wendelboe Big Band Battle som Norges storband-nestor, Jens Wendelboe, er invitert til byen for å lede.

 

Søndag 8. mars på USF Sardinenbergen big band 026

Konsertstart kl. 15:00

Dørene åpner 14:30

150/120/50

Billetter: https://vestnorsk.ticketco.no/bbbwendelboetati

 

Fra forsiden

Nyheter

PNL + VNJE

Bestillingsverk fra mestertrommeslager! Første konsert blir på Nattjazz 29. mai kl. 20:00. Med komposisjoner av Paal Nilssen-Love og et spennende ensemble som teller 9 musikere.

Nyheter

Nutshell 2026

Årets Nutshell arrangeres fra 27.-30. mai. Det kommer 13 internasjonale og 15 norske gjester som får høre 7 eksklusive konserter.