Nyheter

Plateaktuelle og snart på norgesturné

I fjor ble de kåret til Årets unge jazzmusikere, fikk masse skryt for debut-albumet, vant Gramo-stipendet og gjorde seg bemerket som et glimrende live-band. 7. mars slipper de ny plate og så reiser de på Norges-turné.

På Vestlandet reiser de innom Bergen og Stavanger. Bandet består av sju av landets mest ettertraktede talenter og sammen utgjør de et solid og energisk jazzband som bobler av spilleglede, humor og selvtillit. Megalodon Collective er:

Martin Myhre Olsen – saksofon

Karl ‘Kalle’ Nyberg – saksofon

Petter Kraft – saksofon

Karl Haugland Bjorå – gitar

Aaron Mandelmann – bass

Andreas Skår Winther – trommer

Henrik Lødøen – trommer

 

Her kan du høre de:

4. Mars: Oslo, by:Larm – Victoria, Nasjonal jazzscene

9. Mars: Arendal, Arendal Kulturhus – Arendal Jazzklubb

10. Mars: Kristiansand – Kristiansand Jazzvesen

15. Mars: Trondheim, Dokkhuset Scene

16. Mars: Hamar, Hamar Teater – Hamar Jazzklubb,

17. Mars: Bergen, USF Verftet – Bergen Jazzforum

18. Mars: Stavanger, Spor 5 – Stavanger Jazzforum

25. Mars: Vadsø, Banken – Vadsø Jazzklubb

 

Fra forsiden

Nyheter

MIRRA

Ein av fjorårets mest omtalte og kritikarroste album er no klar for Stamvegen med konsertar i Førde, Bergen, Odda, Haugesund, Stavanger, Sogndal og Voss. Godt mogleg at dei også vinn ein Spellemannpris på vegen. Dei er nemleg nominerte både i open klasse og til komponistprisen.

Nyheter

Møster/Nilssen

To av landets fremste jazzprofiler på Stamvegen: Kjetil Møster (saksofoner) og Gard Nilssen (trommer). De vil gjøre workshops og konserter i Stavanger, Odda, Husnes, Haugesund og Bergen.