Nyheter

Norwegian Song IV

Etter en særs effektiv studioøkt er det nå klart for slippekonsert for det Dag Arnesen og Bergen Big Bands Norwegian Song IV

Vi kan knapt tenke oss en bedre inngang til mai og vår nasjonalromantiske høytid. Blå himmel, Troldhaugen og vakker musikk av Grieg, av Arnesen selv samt noen norske folketoner. I en fantastisk konsertsal med 17 glimrende musikere. Inkludert en av landet fremste jazzpianister som vi er så heldig å ha boende i Bergen. Platen er på vei til trykken, og vi håper å ha et lite opplag med oss på konserten søndag. Offisiell slipedato er 19. mai i Norge og august i utlandet. Kom på søndag om du kan! Konsertstart kl. 15:00.

For billetter/info.

Fra forsiden

Nyheter

Albumslipp: Mariam Wallentin & Vestnorsk Jazzensemble

Med Spring Flood presenterer Mariam Wallentin og Vestnorsk Jazzensemble et nytt, kollektivt verk der improvisasjon, poesi og sterke billedlige stemninger smelter sammen i et levende og organisk uttrykk. Albumrelease: 12.06.26

Nyheter

Sommerjazzkurs 2026

Da er vi igang med årets Sommerjazzkurs. I år er vi 32 deltagere og 7 instruktører i tillegg til Nina og Audun fra Vestnorsk Jazzsenter. Vi har også med et par svært unge maskoter, to fedre + psykolog og bassist Jo Fougner Skaansar som skal ha et lite opplegg om prestasjonsangst hos musikere.