Nyheter

16 dager med Nattjazz!

Nattjazz traff blink når de før jul så fremover mot årets festival. De forutså iallfall at det ville være lov med 100-200 publikummere og bestemte seg for å utvide festivalen for å få plass til alle bandene som ikke fikk spilt på fjorårets avlyste festival.

De utenlandske artistene uteblir da det er nær sagt praktisk umulig å hente inn utenlandske musikere for øyeblikket. Men heldigvis er det masse god norsk jazz å ta av. Og det er tett mellom dem på årets program. Her finner du full oversikt.

Mye er utsolgt, men det er fortsatt noen god-biter igjen. Så kjøp deg en billett og få med deg litt festival i år mens det er enda er ledig! Ønsker deg en riktig fint festival, enten du er publikummer eller om du jobber eller spiller der.

Fra forsiden

Nyheter

Jazz i Sikte 2025

Hele 26 påmeldte band på årets utgave som markerer talent-programmets 25te sesong! Som vanlig velges 5 band ut til konsert i Bergen (på USF Verftet torsdag 27. mars) og ytterligere 5 band i Stavanger (på Spor 5 fredag 28. mars).

Nyheter

Stamveg 2026: Benedicte Maurseth

25.-29. mars (2026) skal Benedicte Maurseth på Vestlands-turné med sitt neste album "Mirra". Ho har med seg Morten Qvenild (tangenter), Mats Eilertsen (bass) og Håkon Stene (slagverk). Ta kontakt ved interesse.