Nyheter

Gig-akademi med Batagraf

Neste uke er Jon Balke, Helge Norbakken og Snorre Bjerck på Griegakademiet for å lære bort rytmiske fraser fra den Sene-Gambiske wolof-tradisjonen. Og torsdag 17. februar kan du høre hva de har arbeidet med på USF Sardinen.

GIG-akademiet er et samarbeidsprosjekt mellom Jazzlinjen på Griegakademiet og Vestnorsk Jazzsenter. Her inviterer vi etablerte jazzmusikere til å jobbe med studentene for så å presentere arbeidet i konsertform. Førstkommende konsert blir med Jon Balke (flygel, elektronikk, perkusjon), Helge Norbakken (perkusjon) og Snorre Bjerck (perkusjon) med studenter fra jazzlinjen i Bergen.

TORSDAG 17. FEBRUAR

KONSERTSTART 21:00

USF VERFTET

INNGANG: 50 KR.

Fra forsiden

Nyheter

Varm lunsj / digital ambivalens

10. desember kl. 13:00-15:00 blir det musikersamling på Kulturhuset i Bergen. Det blir gryterett med brød og salat og hyggelig samvær med andre musikere. Vi får også digitalt besøk av musikk- og medieviter Anja Nylund Hagen

Nyheter

Sommerjazzkurs 2026

Torsdag 25. juni t.o.m. mandag 29. juni 2026 blir det Sommerjazzkurs på Skei i Jølster. Vil du være med? Her finner du påmeldslink og info om kurset.